Jak mít i v létě zdravé a krásné vlasy
Léto je nádherné období plné sluníčka a třeba i mořské vody. Ale právě tyto faktory dávají vlasům zabrat. Když plánujete dovolenou, vyplatí se myslet i na vlasy. S odpovídající péčí budou stále nádherné a svěže vypadající. Na co se zaměřit?
Jak chránit vlasy v létě
Během letních měsíců je třeba chránit vlasy hned několika způsoby. Vhodné je nosit nějakou pokrývku hlavy, ať už se jedná o klobouk, kšiltovku, nebo třeba šátek. Ta ochrání před úpalem a zároveň přispěje k udržení barvy vlasů a jejich poškození. Na posílení ochrany můžeme využívat šampony, kondicionéry a masky s ochranným UV faktorem. UV záření totiž poměrně velmi rychle naruší strukturu vlasů.
Slunce i voda, mořská, případně chlorovaná vysušuje vlasy. Proto je důležité se zaměřit na hydrataci. Pití vody je důležité pro hydrataci celého těla. Kromě toho ji můžeme podpořit pomocí regeneračních a hydratačních masek. Variantu tvoří i balzámy a oleje.
Co kdy použít? Šampon se postará o nečistoty, prach, ale i o chlor, případně sůl z vody. Pak je třeba použít kondicionér, který vlasy ochrání a posílí. Oba přípravky je třeba používat vždy, když je třeba vlasy omýt a za sebou. Na hloubkovou regeneraci se hodí maska. Tu bychom měli používat zhruba 2× týdně. Několikrát za den, podobně jako je to s opalovacím krémem, bychom měli nanášet sprej s UV faktorem.
A po kterých značkách sáhnout? Hodí se Soleil od Kérastase, která umí vlasy vyživit a hydratovat, má UV filtr a pečuje speciálně o vlasy namáhané chlórem, sluncem a slanou vodou. Jednou z variant je také BC Bonacure Sun Protect od Schwarzkopf Professional.
Co nedělat s vlasy v létě
Léto představuje pro vlasy obrovskou zátěž, především co se týká vysokých teplot, ale i působení slunce a vody. Proto se doporučuje fénovat vlasy vlažným nebo studeným vzduchem. Na kulmy a žehličky se v tomto období vyplatí zapomenout. Pokud se bez nich nedokážeme obejít, vyplatí se sáhnout po termoaktivní obnovující péči. Příkladem je třeba Résistance Ciment Thermique od Kérastase.
Při koupání nenechávejte dlouhé vlasy volně, ale sepněte je do drdolu, aby byly co nejméně poškozovány. Mnohdy je to právě bazénová voda, která způsobuje suché poškozené vlasy. V létě často bývají sušší, a tak je není vhodné mýt příliš často. Pokožka se musí stihnout mastit.
Když se rozhodnete vlasy barvit, počítejte s tím, že vlivem slunečního záření mění barvu. Doporučuje se permanentní barvou barvit vlasy jen u kořínků. V délkách je pak vhodnější vlasy tónovat a dodat jim tak lesk.
Napsat komentář