S podzimem se se železnou trpělivostí objevuje problém slabé imunity. Její posílení je nezbytné řešení, aby nás netrápilo nachlazení a další neduhy. Máme pro vás několik tipů, které přírodní bohatství si pořídit pro silnou imunitu.

Není vždy potřeba chodit do lékárny, stačí se trochu porozhlédnout okolo a využít toho, co nabízí příroda.

Bylinky

Tymián, šalvěj, ale také máta a meduňka patří mezi bylinky, které dokáží podpořit organismus. Mohou se totiž pochlubit antibiotickým působením. Jejich předností je také preventivní vliv, kdo by totiž chtěl zbytečně stonat, že? Jejich konzumací se organismus stává odolnějším. Ideální je si bylinky nasušit přes léto, ale také je můžete mít po zbytek roku v květináči.

Arónie

Mezi rostliny, které se v této době sklízejí, patří arónie, které se říká i černý jeřáb. Ovoce, při jehož sklizni člověk soupeří v rychlosti s ptactvem, je dalším osvědčeným prostředkem pro posílení imunity.

Rakytník

Rakytník řešetlákový se dostává stále na vyšší a vyšší příčky. Jeho zásoby vitamínu C jsou totiž obrovské. Obranyschopnost organismu pak podporují i obsažené antioxidanty. Oranžový poklad je k sehnání v různých variantách – olej, sirup, tinktura.

Šípky

Aktuálně je ideální doba na sběr šípků. Skvělý zdroj vitamínu C je třeba ale připravovat tak, abychom se těchto cenných látek nezbavili. Vyrobit si kromě čaje můžeme i sirup.

Svatá trojice cibule, česnek, křen

Určitě by se nemělo zapomínat ani na české stálice – cibule, česnek a křen. Všechny tyto potraviny jsou zdrojem cenných látek. Nejen, že mají vliv jako přírodní antibiotika, ale také působí antibakteriálně a protivirově.

Organismus posílí i kořenová zelenina – mrkev a celer, zkrátka samé hity podzimu. Do lesa se zase můžete vydat na hlívu ústřičnou.

Kromě správného stravování je důležité myslet i na dostatek relaxace, pohybu, ale také na péči o dýchací cesty. A ano, i tady se skvěle hodí cibule a křen. S pořádnou přípravou se dá podzim zvládnout hravě.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: