Dostat do dětí doporučené množství ovoce a zeleniny je občas pořádná fuška. Místo toho, aby snědly připravenou svačinu, raději volí snadná lákadla z bufetu, která mají často do zdravého stravování velmi daleko. Máme pro vás několik zajímavých tipů, ať už pro případy, kdy potřebujete ušetřit čas, nebo zkrátka pro inspiraci.

Informovali jsme, že od září budou k vidění ve školách pouze zdravé bufety, ale bohužel novela zatím neplatí. Přesto se můžete podívat, co navrhuje iniciativa Skutečně zdravá škola včetně receptů. A my pro vás máme několik tipů.

UGO_lahvickyOblíbené jsou šťávy z čerstvě vymačkaných plodů. Stoprocentní šťáva v Ugových lahvičkách (200 ml) je bez konzervantů, barviv a přidaného cukru, ale plná výživných látek, vitamínů, minerálů a enzymů. Protože je šťáva dobře stravitelná, mohou ji konzumovat už děti od 3 let. V nabídce jsou varianty: jablko, mrkev, hruška, pomeranč nebo červená řepa, okurka. Jedna sklenice denně obvykle stačí. Nápoj je lahodný a sladký, proto dětem chutná, i když nejsou přidána žádná sladidla. V neředěném stavu můžete považovat lahvičku za plnohodnotnou svačinku, pokud ji naředíte vodou, výborně zažene žízeň. Další z možností je, že do šťávy ještě rozmixujete další ovoce. Šťávu seženete v UGO barech nebo ve všech prodejních místech UGO lahviček.

kufrik-mixitNovinku pro letošní školní rok si připravil Mixit, a to v podobě speciálního kufříku s nejoblíbenějšími jednoporcovými pytlíky, které voní a chutnají po ovoci a krásně křupou díky oříškům. Kufřík obsahuje čtyři kaše, čtyři pytlíčky křupavého ovoce a čtyři müsli. Tato zdravá nálož plná energie vystačí na dlouhý den plný aktivit. Jelikož se jedná o chutné jídlo, pojistíte si, že se vaše děti nebudou ládovat sušenkami z automatu. Barevný kufřík také dobře vypadá a později jde dobře využít například na hračky nebo věci na kreslení.
Cena: 399 Kč, dostupný na www.mixit.cz od poloviny srpna.

 

A nakonec tu pro vás máme video, které pochází od zakladatelky a odborné garantky projektu Skutečně zdravá škola Margit Slimákové, které natočila spolu s propagátorkou bio stravy a kolegyní z projektu Zdeňkou Kollárikovou. Několik receptů najdete pod videem na Youtubu.

K tématu se ještě během začátku roku vrátíme.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: